Hala Sportowo – Widowiskowa w Ciechanowie jest  interdyscyplinarnym obiektem użyteczności publicznej o kubaturze 31764m2 oddanym do użytku w styczniu 2006 roku. Najważniejszą częścią obiektu jest główna arena sportowa o wymiarach 48m x 27 m z trybunami na 543 miejsca, wyposażona w profesjonalny sprzęt głównie do obsługi gier zespołowych.

1.  Koszykówka – pełnowymiarowe boisko z procesjonalnymi koszami najazdowymi (certyfikat FIBA).
2.  Pełnowymiarowe boisko do piłki ręcznej.
3.  Pełnowymiarowe boisko do piłki siatkowej z profesjonalnym sprzętem meczowym.
Powierzchnia areny to wysokiej jakości elastyczny parkiet.

Istnieje możliwość podziału hali głównej na 3 małe boiska o wymiarach 25m x 17m. Na podzielonych częściach można prowadzić treningi z siatkówki ze sprzętem treningowym, a także koszykówki z podwieszanymi koszami na każdym boisku.

Na parterze zlokalizowane są trzy magazyny, 6 szatni z natryskami dla co najmniej 25 osób każda, siłownia rekreacyjna i pomieszczenia biurowe. na pietrze znajdują się trzy sale konferencyjne, sala fitness wraz z szatniami i natryskami, bar (otwierany pod czas zawodów) oraz pomieszczenia gospodarcze.

Hala Sportowo – Widowiskowa dysponuje:

♦ 12 profesjonalnymi stołami firmy BUTTERFLY do tenisa stołowego z pełnym wyposażeniem.
♦ Wyposażeniem  do tenisa ziemnego.
♦ Profesjonalnymi matami do taekwondo olimpijskiego i taekwon-do ITF oraz w zegary specjalistyczne do taekwondo olimpijskiego.
♦ Zeskokiem do skoku wzwyż.
♦ Materacami sportowymi.
♦ Skrzyniami i kozłami sportowymi.
♦ Odskoczniami sportowymi.
♦ Piłkami do siatkówki, koszykówki piłki ręcznej i nożnej halowej.
♦ Piłkami lekarskimi.
♦ Płotami lekkoatletycznymi.
♦ Profesjonalnymi wagami sportowymi.Osoby trenujące na hali sportowej mają możliwość korzystania z siłowni rekreacyjnej wyposażonej w atlas, rowerki, stepery, ławeczkę ze sztangą.Obiekt wyposażony jest w system urządzeń grzewczo – wentylacyjnych i centralę nawiewno wywiewną. Z obiektu korzystają kluby sportowe, szkoły i grupy zorganizowane. Hala czynna jest od poniedziałku do piątku w godzinach 7.30 – 22.00.

Tekst i foto: mosir