Szanowni Państwo 

Ciechanowski Klub Sportowy JURAND jest stowarzyszeniem, działającym zgodnie z ustawą o Kulturze Fizycznej, ustawą Prawo o Stowarzyszeniach oraz własnym statutem.

Głównym celem Klubu jest praca z dziećmi i młodzieżą w sekcji piłki ręcznej w ramach zajęć pozalekcyjnych oraz udział naszych drużyn w rozgrywkach ligowych.

Wieloletnie doświadczenie w szkoleniu młodzieży ugruntowało naszą pozycję na mapie polskiej piłki ręcznej. Organizowane przez nasz Klub turnieje dla dzieci i młodzieży tj.:

 1. Mikołajkowy Turniej Piłki Ręcznej – 22 edycja,
 2. Ogólnopolski Turniej Mini Piłki Ręcznej pod Patronatem Honorowego Prezesa ZPRP prof. dr hab. Janusza Czerwińskiego – 27 edycja,

stały się nieoficjalnymi mistrzostwami Polski w tych kategoriach wiekowych.
W turniejach biorą udział drużyny z całej Polski, a stawiający swoje pierwsze kroki na parkiecie w Ciechanowie młodzi zawodnicy, obecnie grają w wielu Polskich klubach, w najwyższej klasie rozgrywek.

Wieloletnia praca Klubu zaowocowała awansem drużyny seniorów w sezonie 2011/2012 do PGNiG Superliga. Dla mieszkańców Ciechanowa i okolic było to tak znaczące wydarzenie, że na meczach zasiadał komplet widzów żywiołowo kibicujących Naszemu zespołowi. Jednak olbrzymie wymogi finansowe, jakim musiał sprostać Zarząd Klubu spowodowały, że drużyna rozegrała w Superlidze tylko jeden sezon. Obecnie Nasi zawodnicy z sukcesami grają na parkietach w Polsce i poza jej granicami, a najlepszym tego dowodem jest Przemysław Krajewski – reprezentant Polski na Mistrzostwach Świata Qatar 2015.

W 2014 roku Klub nawiązał współpracę ze Szkołą Podstawową nr 4 w Ciechanowie i powołał Akademię piłki ręcznej chłopców urodzonych w 2003 roku i młodszych prowadzoną przez trenera Pana Adama Stępkowskiego.

W roku 2016 planujemy rozszerzyć działalność „Akademii”.

Planujemy prowadzenie treningów w dwóch halach sportowych tj. Hali Miejskiej ul. 17 Stycznia 60C oraz Hali Szkoły Podstawowej Nr 4 (zajęcia dwa razy w tygodniu). W hali jednocześnie prowadzone będą zajęcia dwóch grup. Przewidujemy szkolenie w sześciu grupach chłopców i dziewcząt.

Działalność Akademii jest skierowana zarówno do dziewcząt, jak i chłopców uczęszczających do klas 1-3 szkół podstawowych. Akademia Piłki Ręcznej, jako swój nadrzędny cel ma za zadanie promować piłkę ręczną poprzez udział dzieci w treningach. Dzięki Akademii dzieci będą miały zapewniony harmonijny rozwój poprzez gry i zabawy usprawniające nie tylko ciało, ale także umysł, krzewienie kultury fizycznej oraz naukę zasad współpracy w zespole. Ponadto naszym celem jest wychowanie dzieci na zawodników CKS Jurand Ciechanów, udział dzieci w meczach, turniejach i zawodach sportowych, udział dzieci w lidze wojewódzkiej, udział w obozach sportowych.

Żadne z dzieci nie jest nam obojętne. Nasze zainteresowanie dziećmi nie ogranicza się do sprawdzenia obecności na treningach. W ramach współpracy ze szkołami mamy możliwość sprawdzenia postępów w nauce naszych podopiecznych.

Aktualnie klub jest reprezentowany przez drużynę seniorów w rozgrywkach I ligi, a naszym celem jest odbudowanie silnej pozycji ciechanowskiego szczypiorniaka w Polsce, poprzez pracę od podstaw z młodzieżą.

W latach ubiegłych Nasze drużyny uczestniczyły w wielu turniejach i zdobyły wiele tytułów, a do najważniejszych należą:

 • Mistrzostwo Polski Juniorów Młodszych (2007 rok),
 • III miejsce w Mistrzostwach Polski Juniorów Młodszych (2004 rok),
 • II miejsce w Mistrzostwach Polski Młodzików (2002 rok).

Ponadto od wielu lat jesteśmy organizatorami wielu imprez tj.:

 • Puchar Polski w Kolarstwie Szosowym – w latach 2003–2012,
 • Turnieje koszykówki,
 • ­Rajdy rowerowe po ziemi ciechanowskiej – imprezy rekreacyjne dla mieszkańców Ciechanowa i okolic.

W strukturze Klubu znajduje się również, prężnie działająca sekcja kolarska, która uczestniczy w wielu imprezach rangi krajowej, osiągając znaczne sukcesy. Z Naszych wychowanków na największą uwagę zasługuje wielokrotny Mistrz Polski i reprezentant Polski, a obecnie jeżdżący w zawodowej grupie kolarskiej Łukasz Wiśniowski.

Finansowanie działalności Klubu od zawsze opierało się na dotacjach z instytucji samorządowych oraz od sponsorów, a uczestnictwo w treningach i zawodach w żaden sposób nie obciąża finansowo zawodników. Zarząd Klubu działa społecznie i nie pobiera żadnych gratyfikacji finansowych, wielokrotnie finansując z prywatnych środków pieniężnych organizowane przez Klub imprezy i przedsięwzięcia. Dzięki posiadaniu przez Klub własnego autokaru, obniżamy koszty wyjazdów Naszych drużyn do minimum.

Poza tym w Klubie od wielu lat działają osoby posiadające wieloletnie doświadczenie w organizacji pracy tego typu Stowarzyszeń, co jest gwarantem właściwego i przemyślanego wydatkowania każdej „złotówki”.

Nasz cel jest jasny i niezmienny od wielu lat – WALCZYMY DLA JURANDA, żeby nie zniknął z mapy Ciechanowa i mapy Polski.

Jeśli losy Naszego Klubu zainteresują Państwa to dołożymy wszelkich starań, żeby Państwa instytucja była rozpoznawalna na terenie całego kraju, a lokalna społeczność będzie wdzięczna za pomoc finansową okazaną Jurandowi.

W zamian za wsparcie oferujemy:

 1. Umieszczenie reklamy Sponsora na:

– Hali miejskiej,

– Plakatach oraz ulotkach,

– Biletach,

 1. Umieszczenie reklamy Sponsora na stronie internetowej klubu.
 2. Umieszczenie informacji o Sponsorze w publikacjach prasowych, mediach elektronicznych i portalach społecznościowych.

4.Umieszczenie informacji o sponsorze podczas imprez organizowanych przez klub.

 1. Reklamę dźwiękową oraz prezentację Sponsora w trakcie trwania zawodów.
 2. Wykorzystywanie logo i nazwy klubu do akcji reklamowych Sponsora
 3. Organizowanie imprez sportowych dedykowanych Sponsorowi.
 4. Organizowanie własnych działań Sponsora podczas imprez.

9.Umieszczenia logo sponsora na zaproszeniach i komunikatach przygotowanych dla mediów.

Korzyści wynikające ze sponsoringu naszego Klubu będą wymierne i niewątpliwie przyniosą satysfakcję tak Państwa Firmie, jak i naszemu klubowi, mieszkańcom Ciechanowa i sympatykom sportu.

Środki przekazane przez Sponsora na działanie Naszego Klubu zostaną dobrze zagospodarowane i jak najlepiej wykorzystane w realizacji celów i spełnianiu  marzeń młodych sportowców CKS JURAND.

Jeszcze raz serdecznie prosimy o pozytywne rozpatrzenie naszej propozycji.

Ze sportowym pozdrowieniem,

Piotr Serbista – Prezes