Piotr Budzich i Jakub Dzieciątkowski zostali nowymi zawodnikami pierwszoligowego Juranda Ciechanów. Obaj zawodnicy występują na pozycji rozgrywającego, podpisali umowy do końca sezonu 2021/2022.

Piotr Budzich jest wychowankiem MKS Truso Elbląg, skąd trafił do pierwszoligowego KPR Elbląg. W zeszłym sezonie na parkietach I ligi piłki ręcznej grupy A rozegrał 20 meczów, zdobywając 37 bramek. Budzich dysponuje bardzo dobrymi warunkami fizycznymi, zawodnik z Elbląga ma blisko 2 metry wzrostu. 22-latek występuje na lewym rozegraniu.

Jakub Dzieciątkowski karierę zaczynał w UKS Miś Gorzów Wlkp. Później popularny „Dzieciak” występował w takich klubach jak Wybrzeże Gdańsk i SPR GKS Żukowo. Ostatnio wrócił do Gorzowa Wielkopolskiego, gdzie w poprzednim sezonie 1 ligi piłki ręcznej grupy B rozegrał 9 spotkań, w których zanotował 7 trafień. 21-latek występuje na prawym rozegraniu, jest reprezentantem Polski w piłce ręcznej plażowej.

Obaj zawodnicy zagrają w pierwszych meczach sparingowych przed nowym sezonem. Już w czwartek 5 sierpnia Jurand zmierzy się na wyjeździe z MMTS-em Kwidzyn (Superliga), natomiast w najbliższą sobotę 7 sierpnia ciechanowianie podejmą Nielbę Wągrowiec (Liga Centralna).

Panowie, witamy w Ciechanowie!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *