Jurand Ciechanów przegrał we własnej hali z Mazurem Sierpc 28:34 (13:16). Duży wkład w zwycięstwo gości mieli byli zawodnicy Juranda Łukasz Romatowski i Łukasz Lisicki.

– Powinniśmy z nimi powalczyć i zdobyć punkty – mówił przed spotkaniem trener Arkadiusz Chełmiński. O ile walki naszym zawodnikom odmówić absolutnie nie można, to rywal niestety pokazał Jurandowi miejsce w szeregu. Zwłaszcza w drugiej połowie, bo w pierwszej ciechanowianie nie odstawali aż tak bardzo od drużyny z Sierpca, choć trzeba przyznać, że warunki fizyczne podopieczni Marka Listkowskiego mają imponujące.

Goście bardzo płynnie rozgrywali akcje w ataku pozycyjnym, z łatwością mijając zasieki obronne Juranda. Odpowiedzialny za kreację gry był Łukasz Lisicki. Ważne role pełnili również inni rozgrywający Damian Piórkowski i Bartosz Starzyński. Całą trójkę miejscowi kibice mogli zapamiętać z meczów w barwach Juranda sprzed kilku lat. Skutecznie finalizował akcje kolegów były ekstraligowiec Łukasz Białaszek.

Jurand nie miał tylu alternatyw. Słabszy mecz zanotował Patryk Dębiec. Jego zmiennik Dominik Staniszewski zdobył co prawda dwie bramki, ale przez większość meczu był niewidoczny. Ciężar gry spoczął na barkach Sebastiana Dobrzynieckiego, który podołał wyzwaniu, grał bardzo odważnie, był jednak w swoich poczynaniach osamotniony.

W ostatnim kwadransie miała miejsce już tylko kosmetyka wyniku. – Zagraliśmy dość dobre zawody w obronie i to było kluczem do sukcesu. Na wyniku zaważył początek drugiej połowy, kiedy odskoczyliśmy na 5-6 bramek – podsumował Łukasz Romatowski.

Czy „Romatora” zobaczymy jeszcze w koszulce Juranda? – Bardzo miło było tutaj wrócić po prawie dziesięciu latach. Lata lecą, ale być może w Jurandzie zakończę karierę? Zobaczymy. Bardzo się cieszę, że w Ciechanowie jest duże zainteresowanie piłką ręczną i mam nadzieję, że tak pozostanie. Życzę chłopakom wszystkiego najlepszego. Będę trzymał za Was kciuki – odpowiedział wychowanek Juranda.

SCKS Jurand Ciechanów – MKS Mazur Sierpc 28:34 (13:16)

SCKS Jurand: Mirzejewski, Zjadewicz – Dobrzyniecki 8, Chełmiński 5, Ruszkowski 3, Potępa 3, Smoliński 2, Staniszewski 2, Tobolski 2, Rutkowski 1, Królikowski 1, Krajewski 1, Olszewski, Dębiec, Malinowski

Karne: 4/4

Kary: 12 min. (Dobrzyniecki – 4 min., Dębiec – 4 min., Smoliński – 2 min., Chełmiński – 2 min.)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *