Związek Piłki Ręcznej w Polsce nie przyznał Jurandowi Ciechanów „dzikiej karty” na występy w Lidze Centralnej w sezonie 2021/2022.

Oficjalny komunikat w tej sprawie ZPRP rozesłał dziś do zainteresowanych klubów. W Lidze Centralnej znalazło się 14 zespołów – trzy najlepsze z każdej grupy z poprzedniego sezonu i dwa z „dzikimi kartami”. To Śląsk Wrocław i Nielba Wągrowiec.

Liga Centralna: OKPR Warmia Energa Olsztyn, MKS Grudziądz, SPR GKS Żukowo, KS Stal Gorzów, KPR Ostrovia Ostrów Wielkopolski, MSPR Siódemka-Miedź-Huras Legnica, KPR Legionowo, KS AZS-AWF Biała Podlaska, MKS Wieluń, ORLEN Upstream SRS Przemyśl, MKS Padwa Zamość, MUKS Zagłębie ZSO 14 Sosnowiec, Śląsk Wrocław, MKS Nielba Wągrowiec.

Jednocześnie poznaliśmy skład I ligi. Podobnie jak w zeszłym sezonie będą cztery grupy: A, B, C i D. SCKS Jurand zagra w grupie C. Zwycięzcy grup zagrają o awans w turnieju barażowym. Do Ligi Centralnej awansują dwa najlepsze zespoły.

I liga grupa C: SCKS Jurand Ciechanów, Anilana Łódź, AZS UW Warszawa, Azoty-Puławy II, KS Uniwersytet Radom, Orlen Wisła II Płock, SMS ZPRP I Płock, Pabiks Impact Pabianice, KS Warszawianka Warszawa, SPR ROKiS Radzymin, Enea Orlęta Zwoleń, KKS Włókniarz Konstantynów Łódzki.

ZPRP zaznacza, że składy grup mogą ulec zmianie w przypadku odmowy wydania licencji klubowej w danej klasie rozgrywkowej przez Komisarza Rozgrywek. Losowanie rozgrywek sezonu 2021/2022 planowane jest na pierwszą połowę lipca.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *