Prezydent Ciechanowa rozdzielił środki na realizację zadań publicznych na 2021 rok związanych z upowszechnianiem kultury fizycznej i sportu.

Na realizację zadań związanych ze szkoleniem i udziałem w zawodach w ramach współzawodnictwa dzieci i młodzieży w grach zespołowych i dyscyplinach indywidualnych dotację otrzymało 17 klubów sportowych z Ciechanowa, w tym Ciechanowski Klub Sportowy Jurand (piłka ręczna) – 108 000 zł i Ciechanowski Klub Sportowy Jurand (kolarstwo) – 8 000 zł. Ogółem na wsparcie klubów sportowych w budżecie miasta zagwarantowano 720 000 zł.

Dużo większa niż w ubiegłym roku kwota dotacji dla sekcji piłki ręcznej to efekt połączenia Juranda Ciechanów i UKS Nike. Wsparcie dla sekcji kolarskiej pozostało bez zmian.

– Dziękuję prezydentowi za przyznanie tych środków. Jestem przekonany, że wsparcie przełoży się na rozwój szczypiorniaka w Ciechanowie. Przed Akademią Piłki Ręcznej i drużynami młodzieżowymi Juranda otwierają się nowe możliwości. Ogromną uwagę przywiązujemy do szkolenia dzieci i młodzieży. To podstawa funkcjonowania każdego klubu sportowego, w przypadku Juranda także niezbędne zaplecze drużyny seniorów – powiedział prezes Piotr Serbista.

Pełna lista dofinansowanych klubów sportowych jest dostępna TUTAJ.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *