Jak już informowaliśmy, Arkadiusz Chełmiński nie poprowadzi w nowym sezonie Juranda Ciechanów, ale będzie miał nową funkcję. Został dyrektorem sportowym klubu.

Arkadiusz Chełmiński będzie ściśle współpracował z nowym trenerem drużyny seniorów Dariuszem Molskim, będzie również odpowiedzialny za rozwój Akademii Piłki Ręcznej. Zadaniem dyrektora sportowego będzie także koordynacja wspólnych działań Juranda Ciechanów i UKS Nike Ciechanów. W 2021 roku jest planowana fuzja obydwu klubów.

– Arkadiusz Chełmiński to zasłużona postać dla ciechanowskiej piłki ręcznej. Chcę, żeby nadal z nami współpracował, dlatego zaproponowaliśmy mu nową funkcję, którą z radością przyjął, co ważne będzie pracował społecznie. Liczymy na owocną współpracę dla dobra piłki ręcznej w naszym mieście – powiedział prezes klubu Piotr Serbista.

Od sierpnia 2018 roku trener Chełmiński prowadził pierwszoligowy zespół Juranda Ciechanów. Wcześniej z powodzeniem szkolił drużyny młodzieżowe UKS Nike Ciechanów. Od września 2020 roku podejmuje pracę w charakterze dyrektora Szkoły Podstawowej nr 7. Warto wspomnieć, że trener Chełmiński wychował wielu szczypiornistów. Do tego grona należą m.in. bracia Maciej i Konrad Pilitowscy z drużyny Superligi – Energa MKS Kalisz.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *