Aż 44 drużyny wezmą udział w nowym sezonie I ligi piłki ręcznej. Rozgrywki podzielono na cztery 11-zespołowe grupy.

Jurand Ciechanów trafił do grupy C, gdzie zmierzy się z drużynami z województw mazowieckiego, łódzkiego i lubelskiego. Rywale ciechanowian to: AZS AWF Biała Podlaska, KPR Legionowo, Politechnika Anilana Łódź, Orlen Wisła II Płock, SMS ZPRP Płock, Azoty II Puławy, KS Uniwersytet Radom, MKS Wieluń, MKS Mazur Sierpc, AZS UW Warszawa.

44 zespoły w I lidze to tylko plan na sezon „popandemiczny”. Według propozycji ZPRP, I liga od sezonu 2021/22 będzie liczyć tylko 16 drużyn. W najbliższych miesiącach gra będzie toczyć się nie tylko o awans do Superligi, ale także o miejsce w czołowej czwórce grupy, gwarantującej udział w rozgrywkach I ligi centralnej. Pozostałe zespoły zagrają w 3-4 grupach regionalnej I ligi – informuje portal WP SportoweFakty.

Przypomnijmy, że sezonu 2019/20 ciechanowianie nie dokończyli przez pandemię. Związek zrezygnował ze spadków i poszerzył ligę. Nowy sezon wystartuje we wrześniu. Szczypiorniści z Ciechanowa rozpoczną przygotowania na początku sierpnia. Niewiadomą pozostaje przyszłość w Jurandzie trenera Arkadiusza Chełmińskiego.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *