Po udanej inauguracji na własnym parkiecie, szczypiornistów Juranda Ciechanów czeka pierwszy mecz wyjazdowy w tym sezonie. W derbach Mazowsza ciechanowianie zagrają z Mazurem Sierpc.

– Znamy się doskonale jako zespoły, to nasz sąsiad zza miedzy. Podbudowani pierwszym zwycięstwem, jedziemy po trzy punkty – deklaruje trener Arkadiusz Chełmiński, który może być zadowolony z postawy Juranda w sobotniej potyczce z SPR GKS Żukowo. Przypomnijmy, że niebiesko-biało-czerwoni pokonali w bardzo widowiskowym stylu rywali z Kaszub 42:36.

Sezonu nie rozpoczęli jeszcze sierpczanie, bowiem ich mecz inauguracyjny z Sokołem Kościerzyna został przełożony na późniejszy termin. W zespole z Sierpca dokonano przed sezonem solidnej przebudowy. Mazur opuściło kilku doświadczonych zawodników. Zarząd klubu postanowił, że większą rolę będą odgrywać wychowankowie. Nie zmieniła się obsada bramki. Między słupkami nadal występować będzie wychowanek Juranda Łukasz Romatowski. – Jest to najmocniejszy punkt tego zespołu, na który trzeba zwrócić szczególną uwagę – mówi trener Chełmiński.

W poprzednim sezonie pojedynki na linii Ciechanów – Sierpc zdominował Mazur. Dwukrotnie w lidze i raz w Pucharze Polski górą byli podopieczni Marka Listkowskiego. Najwyższa pora, aby się przełamać. Do czterech razy sztuka. Do boju Jurand!

I LIGA: MKS Mazur Sierpc – SCKS Jurand Ciechanów 28.09.2019 / g. 17.00 / Hala Sportowa SP nr 2, ul. Płocka 38

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *