Finałowy turniej Pucharu Polski Mężczyzn na szczeblu wojewódzkim przeszedł do historii! Zwycięstwo i jednocześnie awans na szczebel centralny wywalczyła drużyna Juranda Ciechanów.

Do turnieju w Ciechanowie przystąpiły cztery drużyny. CKS Jurand Ciechanów z Ligi Centralnej oraz trzech 1-ligowców: AZS UW Warszawa, AZS AWF Warszawa i UMKS Trójka Ostrołęka.

W pierwszym spotkaniu naprzeciwko siebie stanęły drużyny ze stolicy. Zdecydowanie triumfowała bardziej doświadczona ekipa Piotra Obrusiewicza, wicemistrz 1 ligi grupy C z poprzedniego sezonu. Formą błysnął Kacper Kasprzyński, który rzucił 6 bramek. Z kolei w zespole Pawła Olewniczaka dobrą dyspozycję potwierdził Igor Chojnacki, notując 9 trafień.

O drugie miejsce w finale Jurand powalczył z ostrołęcką Trójką. Zgodnie z przewidywaniami, drużyna z Ciechanowa okazała się dużo lepsza, wygrywając 40:19. Ciechanowianie przystąpili do tego meczu zaledwie kilkanaście godzin od ostatniego gwizdka w Wągrowcu, gdzie sensacyjnie ograli Nielbę Wągrowiec w ramach 1. kolejki Ligi Centralnej. Najskuteczniejszy po stronie Juranda był Damian Rutkowski (8 bramek), dla Trójki 5 razy trafił Patryk Obidziński.

Decydująca rozgrywka odbyła się pomiędzy Jurandem i AZS UW. Pierwsza połowa okazała się niezwykle wyrównana, ale w drugiej odsłonie do głosu doszli ciechanowianie i to oni wygrali cały turniej. Juranda do zwycięstwa poprowadził zdobywca 6 bramek Piotr Wiszowaty. W zespole z Warszawy skutecznością popisał się Wiktor Przybysz, który 7 razy wpisał się do protokołu.

Szczypiorniści z Ciechanowa awansowali na szczebel centralny, gdzie prawdopodobnie spotkają się z przedstawicielem najwyższej klasy rozgrywkowej w Polsce (Orlen Superliga).

Honorowym patronem turnieju był Marszałek Województwa Mazowieckiego Adam Struzik.

AZS UW Warszawa – KS AZS AWF Warszawa 40:26 (21:12)
CKS Jurand Ciechanów – UMKS Trójka Ostrołęka 40:19 (18:8)
(Finał) CKS Jurand Ciechanów – AZS UW Warszawa 33:26 (15:15)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *