Szczypiorniści Juranda Ciechanów rozpoczynają przygotowania do nowego sezonu. Pierwszy trening zaplanowano dziś o godzinie 19.00.

Podopieczni Dariusza Molskiego będą trenować sześć razy w tygodniu na obiektach Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Ciechanowie. Wśród sparingpartnerów ciechanowskiej drużyny są: MMTS Kwidzyn (Superliga), Nielba Wągrowiec, SPR GKS Żukowo, KPR Legionowo i Warmia Energa Olsztyn (wszyscy Liga Centralna).

Zaplanowane zostały dwa turnieje towarzyskie: w Wągrowcu i w Ciechanowie. 28 sierpnia (sobota) odbędzie się w Turniej Piłki Ręcznej Seniorów „Jurand Cup”. W turnieju zagrają: MMTS Kwidzyn, KPR Legionowo, Warmia Energa Olsztyn i gospodarz Jurand Ciechanów.

– Plan jest ułożony tak, że obciążenia są dawkowane. W większości zawodnicy pracują, dlatego nie możemy wykonać innej pracy jak tylko jedną jednostkę treningową dziennie, natomiast ona będzie elastyczna. Mamy zaplanowanych około dziesięć gier kontrolnych, w tym dwa turnieje – mówi trener Juranda Dariusz Molski.

– Awans? Jak nie teraz to kiedy? Apetyty sobie zaostrzyliśmy i już witaliśmy się z gąską. Liczyliśmy na to, że przy odrobinie szczęścia związek zaprosi nas do ligi centralnej, ale tak się nie stało. Pierwszy raz będziemy grali pod presją. Będzie się od nas wymagało, do tej pory mogliśmy wygrać, a teraz powinniśmy się tak przygotować, żeby tę ligę wygrać – zapowiada Molski.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *