Stal Mielec, Unia Tarnów i Szczypiorniak Dąbrowa Białostocka – oto rywale UKS Nike Ciechanów w 1/16 finału mistrzostw Polski juniorów w piłce ręcznej.

Rywalizacja w Mielcu rozpocznie się w najbliższy piątek (1 lutego) i potrwa do niedzieli. – Jest to bardzo ciężki turniej. Przed nami trzy mecze, dzień po dniu, ale już to przerabialiśmy – mówi trener Arkadiusz Chełmiński.

W dwóch pierwszych meczach trener nie będzie mógł skorzystać z Dominika Staniszewskiego, który odbywa karę dyskwalifikacji za niesportowe zachowanie. Pod znakiem zapytania stoi występ Bartosza Smolińskiego i Mariusza Krysztofiaka. Obydwaj zmagają się z kontuzjami.

Przepustkę do kolejnej fazy mistrzostw wywalczą dwa najlepsze zespoły. – Jeżeli wygramy turniej w Mielcu to prawdopodobnie będziemy gospodarzami 1/8 finału. Jeśli zajmiemy drugie miejsce, pojedziemy gdzieś bardzo daleko – zakończył trener Chełmiński.

Większość zawodników występuje w barwach Juranda w pierwszej lidze. Ważnym ogniwem zespołu jest Konrad Pilitowski z SMS ZPRP Gdańsk.

fot. Zenon Lewandowski

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *