SPR Wisła Płock i SCKS Jurand Ciechanów podpisały porozumienie! Kluby będą współpracowały w zakresie szkolenia sportowego w piłce ręcznej. Porozumienie zostało zawarte na dwa sezony sportowe.

SPR Wisła Płock podpisała porozumienie z SCKS Jurandem Ciechanów. Kluby zawarły współpracę w zakresie szkolenia sportowego w piłce ręcznej młodzieży na dwa sezony sportowe – 2022/2023 oraz 2023/2024, a ma ona na celu doskonalenie szkolenia gwarantujące osiąganie najlepszych wyników sportowych zawodników obu klubów. W ramach wspólnych działań, SPR Wisła Płock i Jurand Ciechanów będą mogły m.in. przeprowadzać transfery czasowe oraz definitywne.

Realizacja założonego przez kluby celu będzie opierała się na współpracy kadr szkoleniowych, udziale wybranych zawodników Juranda w treningach ORLEN Wisły Płock, czy kierowaniu uzdolnionej młodzieży z Ciechanowa do SPR Wisły Płock. Kluby będą również działały razem przy nawiązywaniu kontaktów sportowych z innymi klubami.

– Bardzo cieszę się z nawiązania współpracy z SCKS Jurandem Ciechanów, tym bardziej, że przyświeca nam ten sam cel – rozwój dyscypliny, jaką jest piłka ręczna, w tym szkolenie młodzieży. Wspólne działanie zagwarantuje korzyści dla obu mazowieckich klubów – poszerzy horyzonty i zwiększy możliwości zawodników z Płocka oraz Ciechanowa. Gracze grup młodzieżowych SCKS Juranda Ciechanów będą mogli kontynuować karierę w SPR Wiśle Płock, a zawodnicy z Płocka w Jurandzie. Obecnie w składzie pierwszej drużyny mamy już „ciechanowianina” – Przemka Krajewskiego i mam nadzieję, że dzięki temu porozumieniu odkryjemy jeszcze nie jeden wielki talent! – powiedział Robert Czwartek – Prezes Zarządu SPR Wisły Płock.

– Jestem dumny z tego, że będziemy ściśle współpracować z jednym z najlepszych klubów piłki ręcznej w Polsce! SPR Wisła Płock to świetna perspektywa rozwoju dla młodych szczypiornistów z Ciechanowa, a tych w szybkim tempie przybywa, ponieważ doskonale rozwija się Akademia Piłki Ręcznej Juranda. Coraz mocniejszy seniorski Jurand to z kolei bardzo dobra alternatywa dla graczy z szerokiej kadry SPR Wisły. Przykładem jest Dominik Mierzwicki z Płocka, który od tego sezonu zasilił Juranda. W tym sezonie aspirujemy do awansu do Ligi Centralnej. Chcemy być zapleczem i solidnym partnerem dla płockiego klubu – powiedział Piotr Serbista – Prezes Zarządu SCKS Jurand Ciechanów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *