Wychowanek Juranda Ciechanów, Jakub Bonisławski, poprowadzi Torus Wybrzeże Gdańsk. To aktualnie dziewiąta drużyna PGNiG Superligi.

Nowy członek sztabu szkoleniowego od wielu lat pracuje jako trener piłki ręcznej. Posiada dyplom EHF Master Coach i jest także wykładowcą w Akademii Wychowania Fizycznego i Sportu w Gdańsku – czytamy na stronie wybrzeze-gdansk.pl

– Jest to dla mnie wyzwanie, na które czuję się gotowy. Wcześniej nie miałem okazji pracować z drużyną występującą w PGNiG Superlidze, jednakże znam swój warsztat, a doświadczenie, które zebrałem, ułatwi mi szybką adaptację do pracy na tym szczeblu. Polityką klubu jest wprowadzanie do drużyny młodych graczy, a przy odpowiednim wsparciu merytorycznym, monitoringu i systemie, są oni gotowi czynić progres. Wspólna praca z Mariuszem – osobą, która grała w klubach znanych w całej Europie – to dla mnie też ogromna możliwość rozwoju, za co bardzo dziękuję klubowi – powiedział trener Torus Wybrzeża, Jakub Bonisławski, który poprowadzi zespół wspólnie z wielokrotnym reprezentantem Polski Mariuszem Jurkiewiczem.

Jakub Bonisławski jest wychowankiem Juranda Ciechanów. Rozwój kariery sportowej pokrzyżowały mu kontuzje, dlatego postawił na karierę trenerską. W ostatnich latach prowadził piłkarzy ręcznych SPR GKS Żukowo, z którym awansował do Ligi Centralnej.

Powodzenia Boni!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *