Konrad Pilitowski zostanie zawodnikiem Energa MKS Kalisz i dołączy do swojego starszego brata Macieja – poinformował portal WP SportoweFakty.

– Chciałbym zagrać w polskiej ekstraklasie, ale jeszcze trwa sezon, czekam na oferty – mówił w lutym na antenie KRDP FM Konrad Pilitowski. 19-latek na brak ofert nie narzekał i ostatecznie zdecydował się kontynuować karierę w Energa MKS Kalisz, gdzie o miejsce na środku rozegrania będzie rywalizował ze swoim bratem – Maciejem, wychowankiem Juranda, który ma za sobą występy w reprezentacji Polski przeciwko Niemcom.

Konrad Pilitowski przez ostatnie trzy lata był związany ze Szkołą Mistrzostwa Sportowego w Gdańsku, natomiast pierwsze kroki stawiał w UKS Nike Ciechanów pod okiem trenera Arkadiusza Chełmińskiego. Ciechanowska drużyna z młodszym Pilitowskim w składzie dotarła do 1/8 finału tegorocznych mistrzostw Polski juniorów w piłce ręcznej.

– Konrad zawsze był liderem, kluczowym zawodnikiem, ciągnął zespół w trudnych momentach. Zasługuje na to, żeby grać w Superlidze – powiedział trener Chełmiński.

fot. Zenon Lewandowski

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *