Pierwszoligowych szczypiornistów Juranda Ciechanów poprowadzi w nowym sezonie Dariusz Molski. Doświadczony trener w ostatnich latach pracował w Stali Gorzów.

Trener Molski związał się z Jurandem dwuletnim kontraktem, z opcją przedłużenia o kolejny rok. Plan minimum w sezonie 2020/2021 to utrzymanie w grupie C I ligi. Docelowo zespół ma występować w I lidze centralnej.

– W życiu bym się nie spodziewał, że losy piłki ręcznej mnie przywiodą do Ciechanowa. Bardzo się cieszę. To jest duże i przede wszystkim trudne wyzwanie. Cele postawione przede mną dają mi pełną mobilizację i dodatkowego kopa do pracy – powiedział trener Molski, który w maju świętował 59. urodziny. – Chcemy się rozwijać, chcemy iść ku czołowi pierwszej ligi, a w przyszłości może nawet Superligi. Mamy długoterminowy plan rozwoju drużyny seniorskiej – dodał prezes klubu Piotr Serbista.

Dariusz Molski zaczynał swoją karierę trenerską w Gorzowie. Później prowadził takie kluby jak MKS Nielba Wągrowiec, Pogoń Baltica Szczecin (kobiety), KS Meble Wójcik Elbląg i ostatnio Stal Gorzów, która w sezonie 2019/2020 zajęła drugie miejsce w grupie B I ligi. Jako zawodnik występował na pozycji bramkarza. W sztabie szkoleniowym znajdzie się też Artur Nieścieruk, który będzie odpowiadał za analizę danych.

Z drużyną seniorów żegna się trener Arkadiusz Chełmiński. Trener prowadził ciechanowian w I lidze od sezonu 2018/2019. Za jego kadencji Jurand zajmował miejsca w dolnej części tabeli. Najbardziej pamiętne spotkanie to wyjazdowa wygrana w ostatnich sekundach z Gwardią Koszalin. Za te i wiele innych pozytywnych emocji trenerowi dziękujemy! Arkadiusz Chełmiński pozostanie w klubie w innej roli. – To zasłużona postać dla Juranda i UKS Nike Ciechanów. Będę z nim rozmawiał. Chcę, żeby nadal z nami współpracował. Ustalimy na jakiej płaszczyźnie i w odpowiednim czasie o tym poinformujemy – oświadczył prezes Serbista.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *