Jurand Ciechanów podpisał porozumienie o współpracy z Czarnymi Regimin. Porozumienie daje wiele możliwości obu klubom.

Międzyszkolny Uczniowski Klub Sportowy „Czarni” Regimin to prawdziwa kuźnia piłkarzy i od niedawna piłkarek ręcznych. Z tego klubu wywodzą się reprezentanci Polski, tacy jak Przemysław Krajewski czy Adam Morawski. Klub z Regimina wychował również wielu byłych i obecnych zawodników Juranda m.in. Patryka Dębca, Sebastiana Dobrzynieckiego, Andrzeja Kosika i Jakuba Olszewskiego, który od ubiegłego sezonu w duecie z Arkadiuszem Chełmińskim prowadzi z powodzeniem ciechanowską drużynę seniorów.

Od kilku lat Czarni postawili na szkolenie dziewczynek. I na tym polu zbierają owoce pracy, głównie trenera Jacka Wardy, który jest znakomitym wychowawcą młodych pokoleń szczypiornistów i szczypiornistek.

Podpisane porozumienie daje przede wszystkim możliwość realizacji wspólnego programu szkolenia dzieci i młodzieży. To również stworzenie zawodnikom zrzeszonym w klubach, dogodnych warunków dla rozwoju uzdolnień sportowych w dyscyplinie piłka ręczna, zgodnie z programem szkoleniowym wspólnie wypracowanym i jednoczesnej wymianie doświadczeń w zakresie szkolenia dzieci i młodzieży.

Kluby zobowiązały się do wypracowania wspólnej organizacji zajęć sportowych w tym przeprowadzania usystematyzowanych naborów, dążenia do podnoszenia efektywności szkolenia sportowego i prowadzenia wspólnych działań promocyjnych w środowisku lokalnym na rzecz klubów, ukierunkowanych na zwiększenie liczebności uczestników zajęć, jak również budowanie świadomości i rozpoznawalności.

Porozumienie podpisali we wtorek 4 lipca w Ciechanowie: prezes Juranda Piotr Serbista oraz prezes Czarnych Monika Gwoździk.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *