Spełnia się marzenie ciechanowskiego środowiska piłki ręcznej. W sezonie 2023/2024 Jurand Ciechanów zagra w Lidze Centralnej!

Mecze z takimi drużynami jak Sandra Spa Pogoń Szczecin, Handball Stal Mielec, Śląsk Wrocław Handball czy KS Stal Gorzów Wlkp. czekają w nowym sezonie szczypiornistów Juranda. Mimo, iż ciechanowski klub nie wywalczył sportowego awansu do Ligi Centralnej, to zagra na wyższym szczeblu rozgrywkowym. Z prawa awansu nie skorzystał drugi w Turnieju Mistrzów Sokół Kościerzyna.

Jurand zakończył decydującą rywalizację w Turnieju Mistrzów na trzeciej pozycji. Przez cały sezon ciechanowianie wykazali się ogromnym zaangażowaniem i determinacją w dążeniu do celu. Udowodnili, że stanowią kolektyw, któremu nie straszne jest żadne wyzwanie. Jednocześnie działacze ciechanowskiego klubu deklarowali starania o Ligę Centralną i wykorzystali nadarzającą się okazję. Oficjalne zgłoszenie trafiło do ZPRP.

Warto tym miejscu warto przypomnieć zapis regulaminowy, który stanowi, że: – Prawo udziału w rozgrywkach Ligi Centralnej w sezonie 2023/2024 uzyskuje drużyna, która zajmie I i II miejsce w Turnieju Mistrzów I ligi mężczyzn oraz spełni kryteria licencyjne, w tym przekształcenie się w spółkę akcyjną bądź spółkę z ograniczoną odpowiedzialnością do dnia 31.07.2023r. W przypadku nie uzyskania licencji dla jednej z tych drużyn, prawo ubiegania się o licencję do gry w Lidze Centralnej uzyskują drużyny w kolejności zajętej w klasyfikacji końcowej Turnieju Mistrzów pod warunkiem spełnienia powyższych wymagań.

Jurand spełnił kryteria licencyjne i zagra w Lidze Centralnej, a oprócz wyżej wymienionych drużyn rywalami ciechanowian będą również: AKPR AZS AWF Biała Podlaska, SMS ZPRP I Kielce, KPR Padwa Zamość, MKS Olimpia MEDEX Piekary Śląskie, MKS Wieluń, Siódemka Miedź Huras Legnica, MKS Nielba Wągrowiec, Zagłębie Handball Team Sosnowiec, Grot Blachy Pruszyński Anilana Łódź, KPR Autoinwest Żukowo.

Jurand Ciechanów będzie jedynym reprezentantem województwa mazowieckiego na tym szczeblu rozgrywkowym, bowiem awans do PGNiG Superligi wywalczył KPR Legionowo.

Zespół rozpocznie przygotowania na początku sierpnia. Pod koniec tego miesiąca odbędzie się w Ciechanowie cykliczny turniej piłki ręcznej seniorów Jurand Cup. Rozgrywki Ligi Centralnej w sezonie 2023/2024 wystartują 9 i 10 września. Jurand na inaugurację zmierzy się z Nielbą Wągrowiec, dobrze znaną ciechanowskim kibicom. W następnej kolejce popularnych Rycerzy czeka jeszcze poważniejsze wyzwanie, bo konfrontacja z aspirującą do awansu do PGNiG Superligi Stalą Mielec.

Ciechanowskich szczypiornistów będzie prowadził nadal trenerski duet Arkadiusz Chełmiński – Jakub Olszewski. Do zespołu dołączą nowi zawodnicy. Dalsze szczegóły zostaną zaprezentowane podczas konferencji prasowej, która odbędzie się w piątek 28 lipca o godz. 12.00 w hali MOSiR (ul. 17 Stycznia 60C, sala konferencyjna). W konferencji wezmą udział: prezydent Ciechanowa Krzysztof Kosiński, władze klubu oraz przedstawiciele drużyny Juranda. Zapraszamy wszystkich zainteresowanych. 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *