Nietypowo, bo w niedzielę Jurand Ciechanów rozegra mecz 3. kolejki pierwszej ligi piłkarzy ręcznych. Nad Łydynię zawita Sokół Kościerzyna.

– W naszej grupie to rywal z najwyższej półki. Odkąd pamiętam Kościerzyna była w trójce najlepszych zespołów. Jest to bardzo trudny przeciwnik, bardzo mocny fizycznie, grający agresywnie w obronie i do tego doświadczony – ocenia Arkadiusz Chełmiński.

W poprzednich rozgrywkach gracze z Kościerzyny dwukrotnie pokazali ciechanowianom miejsce w szeregu. Wyjątkowo bolesne było spotkanie w rundzie zasadniczej, kiedy Jurand przegrał na wyjeździe różnicą dwudziestu bramek 23:43. Lepiej było w rewanżu, choć porażka 29:36 także dostarczyła sporo materiału młodym szczypiornistom Juranda.

Czy ciechanowianie są w stanie przełamać dominację rywala? – Z Sierpcem się nie udało, ale ciężko jest wygrać mecz ze skutecznością na poziomie 40 procent w ataku. Z Kościerzyną trzeba się nastawić na twardą walkę w obronie i dużo biegania. Bez tego nie będziemy w stanie wygrać – dodał trener Chełmiński, który liczy na wsparcie kibiców. – Wasza pomoc jest nieoceniona. Jesteście naszym ósmym zawodnikiem. Takie wsparcie kibiców jak w meczu z Żukowem uskrzydla i wyciąga z zawodników maksimum możliwości.

Dołączamy się do słów trenera i zapraszamy wszystkich sympatyków Juranda na niedzielne święto piłki ręcznej w Ciechanowie!

SCKS Jurand Ciechanów – Sokół PORCELANA LUBIANA Kościerzyna 06.10.2019 / g. 15.30 / Hala MOSiR, ul. 17 Stycznia 60 B

  • Bilety: normalny 10 zł, ulgowy 5 zł

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *